Поскаржитись на запис

Стадо диких кабанів у Словаччині відкопало стародавній скарб

Неподалік від словацького села Лікавка стадо диких кабанів розкопало сотні старовинних монет. Скарби побачила сімейна пара, яка відразу викликала археологів.

Скарб знайшли «сумлінні свині», які не знищили монети своїми ратицями, пише NV.UA з посиланням на The History Blog.

Завдяки «відповідальному підходу» з боку свиней, у словацьких археологів була вкрай рідкісна можливість викопати скарб монет на місці. Зазвичай вчені бачать скарби тільки тоді, коли люди приходять в офіс з видобутком. На площі у два квадратних метри археологи виявили понад 1600 срібних угорських денаріїв.

У дрібній ямі було крихітне глиняне дно від глечика з монетами. Поруч стояла металева кришка. Скарб було покрито тонким шаром ґрунту. Можна припустити, що людина, яка закопувала монети, поспішала. Скарб знаходився недалеко від історичної торговельної дороги.

Дослідники вважають, що монети були заховані близько 1527 року, в рік, коли між Фердинандом Габсбурзьким і Іоанном Заполя, воєводою Трансільванії, вибухнув династичний конфлікт. Іоанн був коронований королем однією фракцією дворян, Фердинанд – іншою. Поки Іоанн був зайнятий боротьбою з селянським повстанням, Фердинанд вторгся в Угорщину. У вересні 1527 року війська Фердинанда, в основному німецькі та австрійські найманці, з кількома тисячами союзних угорських військ, перемогли угорську армію Іоанна. Фердинанд був коронований королем Угорщини 3 листопада 1527 року, але битви тривали.

Монети все ще підраховуються та очищаються. Як тільки вони будуть ретельно задокументовані, скарб буде виставлений в музеї в Ружомбероці. Що стосується людей – шукачів скарбів, вони отримають свою нагороду. Грошова вартість монет буде визначатися експертами, і оскільки анонімна сімейна пара діяла згідно з законами Словаччини про культурну спадщину, вони отримали право на винагороду в розмірі 100% від ринкової вартості.

«Я сподіваюся, що вони куплять кабанам жолуді або щось ще на ці гроші», – додає автор The History Blog.

Щоб прокоментувати, авторизуйтесь через соцмережі:

Схожі записи