7 секретів, як вибрати стиглі фрукти і ягоди


0
11 поширень

Зараз саме час для соковитих, стиглих фруктів і ягід. Потрібно запасатися вітамінами про запас.

Щоб покупки на ринках і в магазинах не розчаровували, ось 12 чудових порад від людей, які самі все це вирощують. Вони допоможуть зорієнтуватися при виборі більшості літніх ласощів.

Полуниця

Стигла полуниця рівномірно червона, без жовтих і білих плям і дрібних вкраплень. Хвостик на такий ягоді міцно тримається, він зелений і не сухий. Якщо він легко відділяється від неї, то вона перезріла і скоро прийде в непридатність.

Стигла полуниця пружна, а при натисканні пружинить під пальцями. У неї дуже яскравий і досить сильний запах, саме на нього варто орієнтуватися, коли вибираєте.

Кавун

У стиглого кавуна хвостик завжди сухий і жовтуватий, шкірка блискуча, без нальоту і пошкоджень. На тій стороні, де кавун лежав на баштані, – пляма. Якщо вона жовта або помаранчева – плід дозрів.

Стиглий кавун при стисканні руками злегка похрускує, а під час постукування видає дзвінкий звук. Його запах свіжий і відчутний. Якщо запаху майже немає, то кавун занадто довго зберігався на складі. Якщо на кавуні є «бджолина павутинка», то він ідеально стиглий і солодкий.

Диня

Перше, що треба зробити – це понюхати диню. Стиглий плід завжди пахне динею, а не травою. Зовні вона пружна, без видимих пошкоджень і плям. Якщо натиснути пальцем на шкірку, то на стиглої дині з’явиться вм’ятина, яка одразу зникне. На зеленій дині вона не з’явиться, а на перестиглій не зникне після того, як палець забрати.

Стигла диня видає глухий звук, коли плеснути по ній рукою. Плодоніжка дозрілого, але свіжого плоду зів’яла, але не суха. А верхівка дині, де була квітка, пружна і не продавлюється пальцем.

Малина

В першу чергу стиглі, але свіжі ягоди приємно пахнуть, і запах явно виражений, без кислого запаху. Кожна ягода має рівномірне забарвлення, без вкраплень, без видимих пошкоджень.

Вся малина повинна бути пружною, а кожна ягідка окремо – не придушена і без соку.

Виноград

Зовні стиглі й свіжі ягоди повинні бути чистими, насиченого кольору, без будь-якого нальоту, не «запітнілими». Якщо подивитися крізь них на сонце, то ягоди пропускають світло. В цьому випадку їх вирощували природним шляхом, без обприскування хімічними засобами. У стиглих ягід грона важкі. Якщо грона з лисинами й рідкими ягодами, то цей виноград вже почав гнити і його перебирали вручну.

Стиглість можна визначити, струснувши гілочку: кілька ягід повинні відпасти. При цьому місце кріплення гілки до ягод має бути без помітних ознак гниття. Воно може бути лише злегка більш темним, ніж основний колір.

Абрикоси

Стиглий абрикос – це завжди фрукт з рівномірним забарвленням (допустимі вкраплення червоного кольору) і характерною формою. У нього м’ясиста консистенція, гладка і тонка шкірка. Немає видимих зморшків або западин, плям або точок, тріщин і механічних пошкоджень.

Аромат фрукта виражений. При натисканні на шкірку він не деформується, його поверхня залишається пружною. Кісточка стиглого плода легко відділяється від плоду, і на ній практично не залишається м’якоті.

Персики

У стиглого персика сильний і яскравий аромат, без домішок гнилі або затхлості. Він не надто м’який, при легкому натисканні з нього не виділяється сік. Шкірочка плода без видимих ​​пошкоджень, зморшок і пружна. Її колір природний, не надто яскравий. Дуже яскравий відтінок найчастіше означає, що додавалися хімікати або барвники. Помітні близько стебла білі і зеленуваті плями навіть при м’якості плода означають, що йому ще кілька днів потрібно було дозріти.

М’якуш у стиглих персиків може бути рожевою, білою або жовтою. Рожева і біла м’якуш вважається найсолодшій, а жовта – більш запашною. На стиглі персики сідають бджоли і оси, вони до них пробираються навіть на ринку.

Джерело


0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Мем
Створення мему з власного зображення
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Зображення
Фото або GIF
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif