13 фотофейків, в які повірив увесь інтернет


0
25 поширень

Користувачі інтернету щодня завантажують в мережу мільйони фотографій. Знімки, які викликають у людей сильні емоції, як правило, стають вірусними. Адже всі поспішають лайкнути їх та одразу ж поділитися дописом. 

Тому навіть не вдивляються в деталі й не читають коментарі до них. А даремно, тому що деякі з них виявляються майстерними фейками.

От що трапилося з тропічним лісом впродовж десяти років

Цей фотоколаж став хітом завдяки популярному # 10YearChallenge. На Reddit знімок супроводжується текстом, в якому говориться, що «кожен рік 46-58 тис. кв. миль лісу зникає в результаті вирубки». Фото дійсно виглядає ефектно і правдиво, з огляду на наявність логотипу Всесвітнього фонду дикої природи. Але насправді це не колаж з двох фотографій, зроблених з різницею в 10 років, а одна фотографія з фотостоку. На ній зображено знищення тропічних джунглів в Малайзії заради розширення плантацій олійної пальми.

Хлопець віртуозно перемішує рис

Вам теж здається, що фотографу вдалося сфотографувати вдалий момент, коли хлопець віртуозно перемішував рис у воку? Насправді рис несправжній. І взагалі все несправжнє. Це така скульптура, і її можна купити в магазині в Токіо, де продаються муляжі харчових продуктів і різноманітних страв.

Графіті, яке можна розгледіти тільки у воді

Ця фотографія стала хітом інтернету. Але правда в тому, що вона оброблена в графічному редакторі. Це графіті дійсно існує, а будівля розташована в литовському місті Маріямполе. Автор інсталяції – майстер стріт-арту Рей Барткус спеціально намалював сюжет перевернутим, щоб правильна картинка відбивається в воді. Але найкраще зображення можна розгледіти в безвітряну погоду, коли поверхня річки абсолютно гладка. Інакше зображення виглядає ось як:

В офісі під столом знайшли дитинчат оленя і рисі, які сховалися від каліфорнійських пожеж

«В одній офісній будівлі люди знайшли дитинчат оленя і рисі, які сховалися під столом, рятуючись від лісових пожеж в Каліфорнії», – з таким підписом недавно ця фотографія на різних платформах і соцмережах. Це фото публікується щоразу, коли де-небудь в США трапляються лісові пожежі. До того ж підпис завжди різний. Сам знімок був зроблений ще в травні 2009 року на об’єкті, що належить некомерційній команді рятувальників тварин. Під час пожежі в Санта-Барбарі (Каліфорнія) ці дитинчата були знайдені недалеко від ранчо Арнольда Шварценеггера. Вольєри були знищені, тому оленя і рись довелося розмістити в офісі. До того ж рись сам підбіг до оленяти та ліг біля нього калачиком.

Новий рік в Парижі

На цьому знімку, нібито зображені сотні феєрверків, запущених в Парижі у новорічну ніч. Але це фото – фейк, і ось кілька доказів. По-перше, в момент приходу Нового року феєрверки найчастіше запускаються з Ейфелевої вежі. По-друге, на знімку всі феєрверки розташовані в одній площині. По-третє, користувачі мережі, які живуть в Парижі, хором заявляють, що це фото – брехня. Ну і наостанок подивіться, як виглядає салют над Ейфелевою вежею 14 липня, в День взяття Бастилії:

Примерзлий до труби гусак зігріває під своїм крилом цуценя, якому холодно 

В кінці січня в соцмережах сотні тисяч людей лайкали і ділилися постом з фотографією, на котрій холодний гусак, який примерз до труби зігріває під своїми крилами цуценя. Їх нібито знайшли в Монтані. Фото хоч і здається реальним, тільки зроблена вона була давно і, швидше за все, не в США, а історія, найімовірніше, вигадана. Ці знімки поширюються на китайських сайтах і в соціальних мережах з 2017 року. Перше публікація цього фото відбулася в березні 2017 року на китайському новинному сайті NetEase. Текст під цими фотографіями свідчить, що щеня сидів на узбіччі дороги та тремтів від холоду. Повз йшли качки, щеня підбіг до однієї з них, і та вкрила його під крилом. У примітці внизу цієї статті говориться, що NetEase дозволяє користувачам публікувати власний контент. Це означає, що вони самі дають опис публікуються фотографій, отже, правдивість історії встановити неможливо.

Працівник знищив Mercedes свого боса через те, що той не платив зарплату впродовж декількох місяців

В інтернеті недавно стала популярна гіфка з робочим, який нібито на величезному бульдозері роздавлює автомобіль свого боса. Це своєрідна помста за те, що начальник вже кілька місяців не виплачував зарплату. Принаймні так пише у підписі на Reddit. Як і слід було очікувати, підпис не має нічого спільного з реальністю. Насправді автомобіль розчавили під час зйомок реклами страхової компанії Allianz24.ch у Швейцарії. На YouTube навіть є відео про те, як готувалися до зйомок цього ролика.

Гора в формі голови черепахи

У січні цього року в групі Amazing Nature в фейсбуці з’явилося зображення, на якому, імовірно, зображена гора, що нагадує черепаху. Пост став вірусним, але насправді такий гори не існує, а фото було зроблено за допомогою цифрової обробки декількох картинок. Ось, наприклад, дві з них, на основі яких і було створено це “чудо” природи.

Зуб мегалодону, який застряг в китовому хребці

Це й справді фото скам’янілості у вигляді зуба мегалодону (вимерлого виду акул) і кістки кита, тільки знайдені вони були в різних місцях і в різний час. А підприємливий продавець майстерно поєднав їх в єдину скульптуру. Так відповів власник цього артефакту. І якби це був справжній зуб мегалодону, який застряг в китовому хребці, то він би коштував мільйони доларів і, найімовірніше, зберігався б в якомусь археологічному музеї.

Лайнер викидає нечистоти у відкрите море

У підписі до цього фото, яке недавно опублікували у фейсбуці, кажуть, що цей лайнер викидає відходи життєдіяльності людини просто у відкрите море. Коли пост став вірусним, а користувачі почали писати гнівні коментарі, в ситуацію втрутився сам національний директор навколишнього середовища Уругваю Алехандро Наріо. У своєму твіттері він написав, що на цьому знімку видно, як круїзне судно запускає свої турбіни, щоб потім кинути якір. А коричневі плями – це пісок і мул, що підіймаються з дна моря.


0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Мем
Створення мему з власного зображення
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Зображення
Фото або GIF
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif