Поскаржитись на запис

10 випадків, коли популярні в мережі фото виявилися фейками

Щодня в інтернеті публікують сотні мільйонів фотографій (за даними на січень 2020 року на один тільки Інстаграм користувачі завантажують понад 100 млн фото). Серед них нерідко трапляються такі, які викликають захоплення і нестримне бажання поділитися ними в соцмережах. Але часто саме такі фото виявляється абсолютними фейками.

 

 

 

Кінь, який живе у квартирі

 

Популярною стала фотографія коня, який сумно дивиться у вікно, в квартирі на третьому поверсі. Згідно підпису до фото, «поліцейські і зоозахисники прибули до будівлі, де жив кінь. Увійшовши всередину, вони виявили, що у тварини є і вода, і їжа, та й виглядає він цілком здоровим. Але хто його загнав в квартиру, невідомо. Після цього коня відвели у поле, і він буде там жити, поки не з'явиться його господар»

 

 

Фотографія хоч і реальна (її навіть можна побачити на Google Street View), але сама історія повністю вигадана. А на знімку зображена звичайна статуя коня в натуральну величину.

 

 

 

Хмара, яка схожа на череп

 

Понад 150 тис. людей поділилися постом, в якому був опублікований знімок грозової хмари, що нагадує череп. «Це справжня фотографія, зроблена в Каліфорнії. "Вау" - це все, що я можу сказати. Жодного редагування!» - каже опис в пості. Але насправді без фотошопу тут не обійшлося.

 

 

Хмара у вигляді черепа була взята з обкладинки одного з альбомів британської хеві-метал-групи Iron Maiden.

 

 

 

Коала, яку врятували від пожежі

 

У січні 2020 року інтернет заполонили фотографії на тему величезних лісових пожеж, що вирують по всій Австралії. Серед цих знімків було фото коали, яка проходила лікування своїх обпалених лап. Даний знімок є справжнім, однак зроблений він був 5 років тому і до недавніх пожеж на Зеленому континенті ніякого відношення не має.

 

 

Австралійська організація з досліджень і порятунку морських тварин (AMWRRO) поділилася цим кадром на своїй сторінці в фейсбуці ще у 2015 році. В описі зазначено, що ця коала на ім'я Джеремі отримує лікування лап від опіків.

 

 

Крокодил довжиною у 8,5 метрів

 

 

3 місяці тому на Reddit стала популярною фотографія, опис до якої говорить: «Це єдине відоме зображення крокодила довжиною 8,5 м, який був убитий в штаті Квінсленд, Австралія, 1957 рік». Цей знімок справжній, але, по-перше, найімовірніше він був зроблений на кілька десятиліть раніше, а по-друге, розмір крокодила на знімку набагато менше зазначеного. Річ у тому, що під час створення фотографії була застосована вимушена перспектива, завдяки якій і вийшов оптичний обман, ніби зубастий хижак неймовірно величезний.

 

 

Варто відзначити, що в зараз найбільшим живим крокодилом в неволі є австралійський крокодил на прізвисько Кассій, довжиною 5,5 м.

 

 

 

Зебра із забарвлення у вигляді ханукії

 

В інтернеті став вірусним знімок зебри з візерунком, що нагадує ханукію (свічник на 9 свічок, який запалюють під час єврейського свята Хануки). Насправді смужки на тілі зебри були змінені в графічному редакторі. Оригінальний знімок, зроблений в Національному парку Крюгера в Південній Африці, був узятий з фотостоку і потім відредагований.

 

 

 

Валіза з набором проти вампірів

 

Ця фотографія часто потрапляє в різноманітні добірки приколів і дивовижних знімків. Зазвичай вона супроводжується підписом: «Валіза мисливця за вампірами, XIX століття». Насправді це не справжній набір для полювання на вампірів, а витвір сучасного мистецтва, створене магазином Rag N Bone Emporium. Він спеціалізується на виготовленні моторошних предметів, стилізованих під старовину.

 

 

 

Пенні в мікрохвильовій печі зменшується у розмірах

 

У листопаді 2019 року користувач твіттера під ніком @riikerton опублікував кілька фотографій і підписав їх так: «Ось що буде, якщо покласти пенні в мікрохвильовку на 2 хвилини». Дивлячись на ці фотографії, можна припустити, що за 2 хвилини перебування в мікрохвильовій печі монета зменшиться в розмірах в кілька разів. Насправді цей твіт є фейком: користувач мережі тримає на пальці мініатюрну монету, яку можна купити в магазині типу «все для фокусів».

 

 

Вірити цим фотографіям і перевіряти їх на ділі вкрай небезпечно: класти метал в мікрохвильову піч строго заборонено, так як це може призвести до нагрівання, іскріння і виходу з ладу магнетрона, основного компонента мікрохвильовки.

 

 

 

Кольоровий коник

 

Восени минулого року вірусної стала фотографія, на якій нібито зображений кольоровий коник, що мешкає в Коста-Ріці. Кольоровий коник хоч і існує насправді, але виглядає він, звичайно, не так яскраво і зустріти його можна тільки в Північній Америці.

 

 

 

 

Шторм над Парижем

 

У лютому 2020 року в інтернеті стало популярним фото, імовірно що показує сильний шторм над столицею Франції. Насправді це не справжня фотографія, а фотоколаж, виконаний цифровим художником Брентом Шавнором. Він створює дивовижні зображення, комбінуючи два або більше зображень.

 

 

 

Вусатий кіт з бровами

 

В інтернеті часто публікуються фотографії тварин з дивним забарвленням. Цей кіт теж отримав свою частку популярності. І нехай насправді у нього відсутні такі виразні білі брови, зі своїми вусами він все одно виглядає дуже ефектно.

 

 

 

 

Джерело

Щоб прокоментувати, авторизуйтесь через соцмережі:

Схожі записи