Поскаржитись на запис

В Україні настала Масляна

На Масляну в народі було заведено влаштовувати гучні та веселі гуляння.

В Україну прийшов святковий тиждень Масляної. Це стародавнє свято традиційно популярне серед Українців – у дні Масляної заведено пекти млинці та влаштовувати народні гуляння. Масляна святкується в останній тиждень перед Великим Постом. У Православній церкві її називають Сирною седмицею. Проте, традиції Масниці сягають своїм корінням дохристиянських часів — у східних слов'ян гуляння на Масляну були пов'язані з «проводами» зими та приходом весняного тепла. Цього року тиждень Масниці припадає на 4-10 березня.

На Масляну в народі було заведено влаштовувати гучні й веселі гуляння, головною втіхою якого було спалення «опудала зими». В ці дні наші пращури влаштовували святкові ярмарки з оглядинами наречених, каталися з гірки на санчатах, випробували свої сили в кулачних боях, і звичайно ж їли млинці, запиваючи їх брагою або квасом.

Маса святкових заходів і ярмарків проводиться на Масляну і сьогодні. Більшість з них мають традиційний карнавальний характер. Господині в ці також печуть млинці та пироги.

Щоб прокоментувати, авторизуйтесь через соцмережі:

Схожі записи