Поскаржитись на запис

“Збільшилися груди”: Чоловіку мають виплатити $8 млрд через побічні ефекти препарату

Американську компанію Johnson & Johnson зобов'язали виплатити 8 мільярдів доларів через побічні ефекти препарату Risperdal. Таке рішення схвалило журі присяжних у Філадельфії.

 

 

26-річний Ніколас Мюррей подав проти компанії позов, в якому стверджував, що Johnson & Johnson не попередила його про те, що нейролептичний препарат, який він приймав упродовж кількох років, може призвести до гінекомастії — захворювання, що проявляється збільшенням розмірів молочних залоз у чоловіків.

 

 

Адвокати Мюррея твердили, що для Johnson & Johnson прибутки від продажу препарату були важливіші за інтереси пацієнтів.

 

 

Як повідомляє The Washington Post, вперше цю справу розглядали ще у 2015 році — тоді суд присяжних зобов'язав J&J виплатити Мюррею 1,75 мільйона доларів, згодом суму зменшили до 680 тисяч.

 

 

Пізніше апеляційний суд скасував це рішення, і судовий розгляд відновився у вересні 2019 року.
Справа Ніколаса Мюррея — лише один з тисяч аналогічних позовів пацієнтів до Johnson & Johnson.

 

 

У серпні цього року Johnson & Johnson також оштрафували на 572 мільйона доларів за те, що її знеболювальні препарати призвели до епідемії наркотичної залежності в штаті Оклахома.

 

 

 

Стверджується, що ліки J&J, що містили опіоїди, стали причиною 400 тисяч смертей від передозування в період з 1999 по 2017 рік — такою є оцінка Центрів з контролю і профілактики захворювань США.

 

 

"Компанія використовувала псевдонауку і дезінформацію, щоб применшити ризики прийому опіоїдів, що призвело до найгіршої в історії штату і країни суспільної кризи, і ця криза була створена штучно", - заявив генеральний прокурор штату Оклахома Майк Хантер після оголошення судового вироку.

 

 

У Johnson & Johnson звинувачення на свою адресу заперечували і обіцяли подати апеляцію.

 

 

 

Джерело: BBC

Щоб прокоментувати, авторизуйтесь через соцмережі:

Схожі записи