Поскаржитись на запис

Чоловік помилково відсидів 19 років. Йому виплатили $4,8 млн компенсації

Чоловікові, який помилково відсидів 19 років за ґратами через звинувачення у вбивстві поліцейського, виплатили компенсацію 4,8 мільйонів доларів.

 

 

Девіда Істмена засудили до довічного ув'язнення ще у 1995 році. Його визнали винним у вбивстві співробітника поліції Коліна Вінчестера.

 

 

Згодом — після того, як суд визнав, що він є невинуватим, — Істмена відпустили. Справа про вбивство правоохоронця залишається нерозкритою.

 

Вбивство поліцейського стало причиною одного із наймасштабніших кримінальних розслідувань в історії Австралії.

 

 

Девіду Істмену зараз 74 роки. Під час судових слухань повідомлялося, що ув'язнення не дало йому змоги побудувати кар'єру і створити сім'ю.

 

 

"Він втратив величезний шматок свого життя", - каже Сем Тірні, адвокат чоловіка.

 

 

Вбитий поліцейський на ім'я Колін Вінчестер помер у 1989 році — після того, як йому двічі вистрілили в голову. В момент вбивства він перебував поблизу свого будинку в Канберрі.

 

 

Підозра на Девіда Істмена тоді впала через те, що він нібито відправляв поліції погрози, пов'язані з іншою кримінальною справою.

 

 

Після вироку про ув'язнення чоловік провів за ґратами 19 років. Він подавав апеляції у 1999, 2000, 2001, 2005 та 2008 роках, але безрезультатно.

 

 

Проте у 2014 році судове розслідування дійшло висновку, що пан Істмен став жертвою "істотного порушення правосуддя" через недоліки у доказах, які поліція використовувала щодо нього.

 

 

Минулого року його повністю виправдали і зняли усі звинувачення.

 

 

Джерело: BBC

Щоб прокоментувати, авторизуйтесь через соцмережі:

Схожі записи