Поскаржитись на запис

Найкращі найгірші: фестиваль песимізму та безвихідь як бренд намагаються відродити фінське містечко

Невеличке містечко Поуланка у Фінляндії щороку втрачає все більше населення. У 2019 році у ньому проживає лише 2 600 осіб (з них біля 40% мають більше 64 років).

 

 

Усе це відбувається тому, що молодь просто не хоче жити у цьому глухому містечко і покидає його у повнолітньому віці. Але жителі вирішили, якщо вже бути найгіршими то до кінця – тому сьогодні усі у Фінляндії знають назву найбільш песимістичного містечка в країні.

 

 

У середині 2000-х городяни організували «клуб песимізму», який з часом перетворився у бренд містечка.

 

 

Містяни влаштовують фестиваль песимізму, отримують гранти на песимістичний мюзикл, їхні смішні та понурі відео про життя в місті набирають сотні тисяч переглядів. Крім того, якщо дуже хочете футболку із сумним надписом, в онлайн-магазині кожний може придбати собі песимістичний мерч.

 

 

Фінляндія, як більшість європейських країн, бореться з демографічною проблемою – народжуваність зменшується, населення старіє, а молодь перебирається у великі місця в пошуках  кращих умов.

 

 

Більшість жителів Поуланки працюють у сфері послуг або займаються сільським господарством. До найближчого великого міста 130 кілометрів. І автобус може довести вас туди лише шість разів на тиждень. Через такий стан речей у ЗМІ Поуланку почали згадувати у дуже негативному ключі.

 

 

Це набридло жителям, тому вони вирішили: «Добре, ми найгірші, але ми будемо найкращими найгіршими у Фінляндії».

 

 

Започаткував цей рух, Яакко Паавола, 63-річний власник маленької книгарні. Спочатку «вечори песимізму» проводили літом, щоб просто зібратися подивитися один на одного і сказати: «О, ти ще живий». І спочатку деякі учасники говорили: «Тут нічого не виходить — навіть песимізм». Але з часом нудні зібрання місцевих перетворилися на серйозний рух. І від тоді «вечори песимізму» почали влаштовувати по всій Фінляндії.

 

 

У 2016 році в русі настала криза. Учасники втратили натхнення та більше не знали, як оживити свою ідею. Але у 2016 році місцева влада найняла 41-річного Томмі Раяла — уродження Пуоланки, який майже двадцять років прожив у великих містах та за кордоном, щоб розвивати муніципальні онлайн-сервіси. Він і став новим натхненником «руху песимізму».

 

 

Навесні 2017 року Раяла почав знімати саркастичні ролики про «веселе» життя в Пуоланці. Відеоекскурсія Пуланкою набрала у Facebook понад 200 тисяч переглядів. А «захоплива» поїздка на снігоході — майже 700 тисяч.

 

 

Побачивши перспективу у створенні оригінального міського бренду Томмі Раяла створив некомерційну організацію «Асоціація песимістів Пуоланки». І залучивши до роботи волонтерів вже офіційно перетворив песимізм на бренд. Окрім фестивалю, цього літа вони представили перший песимістичний мюзикл. То ж у ЗМІ про Поуланку тепер згадують, як про містечко, яке змогло перетворити безвихідь у візитівку свого дому.

 

 

Джерело: theБабель

Щоб прокоментувати, авторизуйтесь через соцмережі:

Схожі записи