Найкращі найгірші: фестиваль песимізму та безвихідь як бренд намагаються відродити фінське містечко


0
13 поширень

Невеличке містечко Поуланка у Фінляндії щороку втрачає все більше населення. У 2019 році у ньому проживає лише 2 600 осіб (з них біля 40% мають більше 64 років).

Усе це відбувається тому, що молодь просто не хоче жити у цьому глухому містечко і покидає його у повнолітньому віці. Але жителі вирішили, якщо вже бути найгіршими то до кінця – тому сьогодні усі у Фінляндії знають назву найбільш песимістичного містечка в країні.

У середині 2000-х городяни організували «клуб песимізму», який з часом перетворився у бренд містечка.

Містяни влаштовують фестиваль песимізму, отримують гранти на песимістичний мюзикл, їхні смішні та понурі відео про життя в місті набирають сотні тисяч переглядів. Крім того, якщо дуже хочете футболку із сумним надписом, в онлайн-магазині кожний може придбати собі песимістичний мерч.

Фінляндія, як більшість європейських країн, бореться з демографічною проблемою – народжуваність зменшується, населення старіє, а молодь перебирається у великі місця в пошуках  кращих умов.

Більшість жителів Поуланки працюють у сфері послуг або займаються сільським господарством. До найближчого великого міста 130 кілометрів. І автобус може довести вас туди лише шість разів на тиждень. Через такий стан речей у ЗМІ Поуланку почали згадувати у дуже негативному ключі.

Це набридло жителям, тому вони вирішили: «Добре, ми найгірші, але ми будемо найкращими найгіршими у Фінляндії».

Започаткував цей рух, Яакко Паавола, 63-річний власник маленької книгарні. Спочатку «вечори песимізму» проводили літом, щоб просто зібратися подивитися один на одного і сказати: «О, ти ще живий». І спочатку деякі учасники говорили: «Тут нічого не виходить — навіть песимізм». Але з часом нудні зібрання місцевих перетворилися на серйозний рух. І від тоді «вечори песимізму» почали влаштовувати по всій Фінляндії.

У 2016 році в русі настала криза. Учасники втратили натхнення та більше не знали, як оживити свою ідею. Але у 2016 році місцева влада найняла 41-річного Томмі Раяла — уродження Пуоланки, який майже двадцять років прожив у великих містах та за кордоном, щоб розвивати муніципальні онлайн-сервіси. Він і став новим натхненником «руху песимізму».

Навесні 2017 року Раяла почав знімати саркастичні ролики про «веселе» життя в Пуоланці. Відеоекскурсія Пуланкою набрала у Facebook понад 200 тисяч переглядів. А «захоплива» поїздка на снігоході — майже 700 тисяч.

Побачивши перспективу у створенні оригінального міського бренду Томмі Раяла створив некомерційну організацію «Асоціація песимістів Пуоланки». І залучивши до роботи волонтерів вже офіційно перетворив песимізм на бренд. Окрім фестивалю, цього літа вони представили перший песимістичний мюзикл. То ж у ЗМІ про Поуланку тепер згадують, як про містечко, яке змогло перетворити безвихідь у візитівку свого дому.

Джерело: theБабель


0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Мем
Створення мему з власного зображення
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Зображення
Фото або GIF
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif