Найдивніші закони, які тільки можна знайти в країнах Європи


1
1 бал

Складання зведення законів — важлива складова функціонування будь-якої держави. Позаяк ця практика здійснюється не одну тисячу років, немає нічого дивного в тому, що управління кожною країною відбувається за допомогою сотень найрізноманітніших законів. Ось тільки деякі з них здаються, м’яко кажучи, дивними, а окремі — і зовсім безглуздими. І такі нетривіальні статті кодексів можна відшукати чи не в будь-якій країні Європи.

Великобританія

 • Мабуть, більше дивних законів, ніж в старій-добрій Англії, навряд чи вдасться знайти. Так сталося через традиції місцевої юриспруденції: всі постанови парламенту не скасовуються і продовжують діяти, навіть якщо їх прийняли півтисячі років тому. Наприклад, про сам Парламент також є цікавий закон: у Вестмінстерському палаці упродовж майже п’яти століть заборонено … вмирати.
 • Є ще один незвичайний закон, пов’язаний з приміщенням: хто б міг подумати, але в англійських пабах, виявляється, не можна … пиячити. Знайдеться на території Туманного Альбіону і правило, яке обмежує можливість виклику таксі ним не мають право користуватися ті, хто хворий на чуму. А от іншим ніщо не завадить покататися на знаменитому англійському кебі, навіть… худоба її перегін по проїжджій частині також заборонений законом.
 • Попри те, що монархія в Великобританії лише номінальна, повагу до королівської династії продовжують висловлювати не лише словами, а й, як мінімум, одним цікавим законом, який забороняє перевертати поштові марки із зображенням королеви Єлизавети II лицьовою стороною вниз.
 • Є кумедні закони й в окремих районах Сполученого Королівства. Так, в Шотландії шанують правила носіння національного одягу. Тому, хто одягне під кілт спідню білизну, загрожує штраф. Там же можна відмовити незнайомій людині впустити її в будинок, якщо вона проситься в туалет.
 • А ось в Йорку зберіг свою дію вражаючий закон: згідно з ним, не забороняється вбити людину, але тільки в тому випадку, якщо у нього при собі є лук і стріли. Зате на території всієї Великобританії діє ще одна заборона, очевидно, покликана зробити життя людей комфортнішим, а повітря чистішим. Так, законом не дозволяється чищення килимів на вулиці в період з восьмої години ранку до десятої години вечора.

Німеччина і Франція

 • Дві європейських держави, які до того ж перебувають поряд один до одного, також можуть похвалитися не одним незвичайним законом. Так, наприклад, в Німеччині шанобливе ставлення до поліцейських закріплено юридично: за прояв неповаги до правоохоронця можна отримати штраф. Дбають німці й про безпеку на дорогах: якщо ви їдете на автобані, ви не маєте права загальмувати, щоб не створити аварійну ситуацію причому виняток не зроблено навіть для тих, у кого лопнуло колесо.
 • А ось у Франції існує заборона на перебування одного виду транспорту на території держави. Йдеться про … позаземні технології: виявляється, французький закон забороняє приземлення на землі, що знаходяться під своєю юрисдикцією, невпізнаних літаючих об’єктів. А ось таксі має бути оснащено алкотестерами в іншому випадку водій такого засобу пересування буде оштрафований.
 • Для любителів романтики французьке законодавство має один неприємний сюрприз: ще на початку двадцятого століття під заборону потрапили поцілунки на території перону залізничного вокзалу. І, що найцікавіше, цей закон діє й досі.
 • Серед інших незвичайних законів, які діють у Франції, можна знайти й заборона на ім’я для … свині. Цей припис здається досить дивним, поки не з’ясовується, що тварина з п’ятачком не можна назвати Наполеоном було вирішено, що мати ім’я національного героя Франції воно не повинно.

Скандинавські країни

 • Скандинавські держави пов’язані давніми історичними зв’язками, а тому особливості їх законодавства часом сягають корінням в стародавні часи. Особливо подібною практикою відзначилася Норвегія. Так, один зі стародавніх законів, який має юридичну силу і сьогодні, говорить, що чоловіча частина населення має здійснювати набіги на території сусідніх держав не рідше одного разу на 5 років.
 • Ще один закон також сходить до стародавньої традиції: громадянин Норвегії не має можливості просто так відмовитися від виклику на кулачний бій. У того, кого викликали на таке з’ясування стосунків, було два варіанти, як діяти: або погоджуватися і битися на кулаках, або не битися, а натомість заплатити штраф в розмірі … чотирьох оленів.
 • Швеція знаходиться трохи північніше інших європейських держав, а тому по-справжньому світлих і теплих днів там небагато. Мабуть, саме з цієї причини там існує закон, який забороняє шведам в зимовий період року обурюватися і скаржитися на нестачу або повну відсутність сонця.
 • Швейцарія може похвалитися не менш дивними законами. Так, наприклад, на території держави забороняється спускатися з гір на лижах і одночасно з цим … читати вірші. Інший кумедний закон пов’язаний з туалетом: швейцарці, які живуть в багатоквартирних будинках не можуть змивати після десятої години вечора.
 • А ось Данія, судячи з усього, є рекордсменом серед скандинавських держав за кількістю дивних законів. Адже саме там юридично закріплена заборона для жінок носити перуки. Інший же закон навпаки, не вважає злочином втечу з в’язниці. Однак, мабуть, найбільш незвичайним приписом є реальний тюремний термін для чоловіка за образу своєї дружини: якщо чоловік заявить, що дружина «страшніша своєї матерії», то він може відправитися у в’язницю на термін до одного року.

Країни Середземноморського басейну

 • Південна Європа в основному представлена державами, які мають вихід до Середземного моря, і більшість з них можуть похвалитися досить незвичайними законами. Наприклад, в Греції, яка наповнена різними історичними пам’ятниками, що залишилися від античних часів, на території деяких археологічних об’єктів не можна пересуватися у взутті на підборах.
 • Але цей закон, по суті, має під собою практичну підоснову щоб тонкі шпильки не зашкодили стародавні пам’ятники. А ось критська влада вирішила подбати про водіїв, убезпечивши їх від відволікання уваги за кермом: автомобілістам не можна їсти під час їзди.
 • Монако це місце для елітних розваг, проте вони, згідно з місцевим законодавством, не призначені для громадян цієї держави. Вся річ у тім, що жителям Князівства забороняється грати в казино в найвідомішому місці даної специфіки на території держави Монте-Карло.
 • Туреччина, як держава, побудована на спадщині Османської імперії, перейняла чимало традиційних для цієї території особливостей життя місцевого населення. Зокрема, це стосується стосунків між людьми. Так, турецьким законом існує заборона для громадян держави на любовні стосунки з сином, дочкою, дружиною, слугою чи тваринами свого сусіда.

Італія і Ватикан

 • Італія також знаходиться на місці, яке тисячі років тому було центром величезної імперії, а ось після протягом довгого часу територія опинилася буквально розірвана між різними державами. Можливо, саме історичний контекст вплинув на те, що в різних районах вже сучасної республіки можна відшукати окремі закони, багато з яких досить нетривіальні. Хоча і на території всієї Італії можна знайти як мінімум одну дивну юридичну статтю: чоловіки, яким захотілося пройтися по місту в спідниці, повинні будуть готові заплатити штраф.
 • Серед «місцевих», локалізованих в певних містах, законах є, наприклад, такий незвичайний закон: жителі Турина зобов’язані вигулювати своїх собак не менше трьох разів на день. В юрисдикції Флоренції не можна їсти біля церков і храмів, а в Венеції заборонено будувати замки на піску.
 • Однак найбільш дивний закон знайшовся в Мілані: там місцеві жителі зобов’язані постійно посміхатися. Розслаблення лицьових м’язів можна собі дозволити тільки у двох випадках або на похоронах, або під час перебування в лікарні.
 • Карликова держава-місто Ватикан в принципі є унікальним утворенням на європейській політичній карті. Тому немає нічого дивного в тому, що і серед законів знайдуться такі, які більше ніде не знайдеш. Так, ватиканські громадяни, які перебувають у шлюбі, не мають права на розлучення.

Іспанія і Бельгія

 • Бельгія держава невелике, однак також може похвалитися кількома незвичайними законами. Наприклад, дівчатка-підлітки, щоб вийти на вулиці в міні-спідниці, повинні отримати офіційний дозвіл батька. Іншим дивним законом, які дотримуються бельгійські громадяни, є заборона на … гру в сніжки.
 • А ось Іспанія буквально рясніє нетривіальними законами. Так, на території всієї держави забороняється водити машину в сандалях. А один з найбільших міст Барселона може похвалитися забороною на плювки. У місті Севілья законом не дозволяється вивішувати білизну сушитися на вулиці. А на острові Капрі існує заборона на носіння взуття, яка видає гучні звуки.

за матеріалами


0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Мем
Створення мему з власного зображення
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Зображення
Фото або GIF
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif