Поскаржитись на запис

Історія одного графіті та одного чоловіка, який скоїв подвійне вбивство

У Празі відбувається історія, яка прекрасно лягла б в основу багатосерійного серіалу.

 

 

 

Два юних вандали з Німеччини розмалювали балончиком із фарбою одну з опор Карлова моста. Оскільки робили вони це на очах у перехожих, вандалів швидко зловили, дали їм умовні терміни за псування пам'ятника архітектури і вигнали з країни.

 

 

Відділення охорони пам'яток виділив на очищення моста 40 тисяч крон (приблизно 1,5 тисячі євро) і заявило, що роботи займуть майже три тижні. Але вже через день графіті загадковим чином зникло. Вся Чехія гадала, хто його видалив. Головною версією було те, що це зробили ті ж хлопці, які нанесли це графіті. щоб їм зменшили покарання. Працівники магістрату заявили, що чистили міст не професіонали і це навіть могло пошкодити поверхню моста. Однак довго гадати не довелося - "винуватець" з'явився сам.

 

 

Ним був професійний чистильник графіті Мілослав Черни, який за кілька років до цього цілком офіційно, на замовлення магістрату, вже видаляв з моста інший надпис. Черни розповів, що його здивував відведений на чистку термін. Він прийшов подивитися на те, як ведуться реставраційні роботи, і з подивом побачив, що найняті магістратом реставратори видаляють графіті щіткою з допомогою дешевого хімічного розчину, який можна купити в будь-якому магазині побутової хімії. На наступний день о 4 годині ранку Черни прийшов до мосту зі своїм апаратом, що чистить стіни гарячою парою під високим тиском (і без всяких хімікатів), і за дві години повністю видалив з моста нанесений напис.

 

 

 

 

Викликані на місце "події" фахівці взяли зразки каменю з поверхні опори і, проаналізувавши їх в лабораторії, зробили висновок, що ніякої шкоди мосту нанесено не було.

 

 

Проте працівники відділу охорони пам'яток, які оцінили очищення моста в 1,5 тисячі євро і 2,5 тижні, продовжували наполягати, що Черни діяв непрофесійно.

 

 

Мер Праги Зденек Гріб тим часом вилаяв працівників магістрату, похвалив Черни і пообіцяв заплатити йому за роботу, хоча сам Черни стверджує, що ніяких грошей йому не треба. Тому що він просто виконував свій громадянський обов'язок і будь-який справжній чех, якби володів таким же досвідом і апаратом, вчинив би на його місці так само.

 

 

Але це ще не кінець історії.

 

 

Черни став в Чехії фактично національним героєм, і йому почали приходити тисячі листів з подяками. Після цього він знову звернувся до преси і попросив не робити з нього кумира тому, що він цього не гідний: виявилося, що рятівник моста не так давно відсидів 11 років у в'язниці за подвійне вбивство своєї дружини і її коханця. Правда, мер Зденек Гріб заявляє, що все одно має намір нагородити Черни, бо свою провину перед суспільством він вже спокутував.

 

 

Чеська публіка в інтернеті вже ворожить, які дивні таємниці відкриються в наступних серіях цього серіалу.

Щоб прокоментувати, авторизуйтесь через соцмережі:

Схожі записи