7 популярних туристичних місць, які світ втратив за останні 5 років


2
17 поширень, 2 бали

Здається, що сьогодні є все для того, щоб визначні пам’ятки бути у безпеці. Але, на жаль, за останні роки ми втратили навіть більше, ніж могли собі уявити.

Собор Паризької Богоматері

Париж, Франція

Пожежа в Нотр-Дам де Париж шокувала весь світ і стала майже особистою трагедією для кожного громадянина Франції. Шедевр французької готичної архітектури постраждав від пожежі 15 квітня 2019 року. За інформацією слідчих поліції, пожежа почалася на даху собору.

Протягом 8 століть своєї історії Нотр-Дам служив релігійним, культурним та освітнім центром для Франції та всього світу.

Пляж Легзира

Сіді Іфні, Марокко

Прекрасні арки на пляжі Легзира були визначною пам’яткою та одним із символів Марокко, поки одна з них не обвалилася у вересні 2016 року. Тепер від арки, яка приваблювало тисячі туристів залишилася гірка щебеню. Деякі люди звинувачували місцеву владу у цій втраті.

За кілька місяців до трагедії люди помітили тріщини на арці, тож передбачалося, що рано чи пізно вона впаде. Місцеві мешканці вважають, що влада могла зробити щось, щоб вберегти арку.

Храм Бела

Пальміра, Сирія

Головний храм Пальміри був зруйнований у 2015 році під час війни в Сирії. Це була одна з найважливіших культових споруд з 1 століття нашої ери та античного світу. Зараз на місці храму залишилися лише пара колон.

Місто Пальміра, об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, включала монументальні руїни античного міста, мистецтва та архітектури, що датуються І-ІІ століттями. Сам храм мав понад 1000 коло. На жаль, багато скарбів цього древнього міста постраждали під час конфлікту в Сирії.

Національний парк Джошуа-Трі

Каліфорнія, США

Національний парк Джошуа-Трі — місце, яке може похвалитися унікальними пустельними екосистемами з сюрреалістичними геологічними особливостями. У січні 2019 року парк залишився відкритим для публіки, коли держустанови не отримували фінансування впродовж 35 днів. Рейнджерський нагляд значно зменшився за ці дні, і парк не міг вберегтися від страшного вандалізму.

Люди вирубали дерева, розпалювали вогонь, пошкоджували стежки та залишали графіті у цих дивовижних місцях. Один з колишніх начальників парку сказав, що Джошуа-Трі може знадобитися від 200 до 300 років, щоб відновитися після шкоди, яку він отримав за кілька тижнів.

Русалонька

Копенгаген, Данія

Чудова русалка двічі була обезголовлена, вона втратила руку, і незліченну кількість раз була покрита фарбою та графіті.

Люди робили це через те, що їм нудно, вони були п’яні, або просто щоб зробити своїі політичні протести більш вражаючими. На жаль, малоймовірно, що цей пам’ятник коли-небудь перестане бути мішенню для вандалів.

Озеро Маккензі

Тасманія, Австралія

У січні та лютому 2016 року Тасманія постраждала від сильних лісових пожеж. Постраждало й найчистіше озеро у світі.

Загалом вогонь випалив 20000 га тасманійської дикої природи. Попри те, що зараз рослини починають відновлюватися, потрібно багато часу, перш ніж ми знову побачимо це місце зеленим і живим.

Брімхем Мур

Північний Йоркшир, Англія

Ні для кого не секрет, що туризм руйнує визначні пам’ятки. Але досі важко повірити, що люди знищують 320 мільйонів років історії всього за кілька секунд. У червні 2018 року діти звалили одну з балансуючих скель Брімхем.

Ці балансуючі скелі дивної форми утворюються за допомогою вітру і льоду протягом мільйонів років. Крім фізичного зруйнування природного скарбу, вони також видряпали свої імена на цих каміннях, які з’явилися ще до перших динозаврів.


0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Мем
Створення мему з власного зображення
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Зображення
Фото або GIF
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif