15+ хитрощів супермаркетів, на які ведуться навіть ті, хто там давно працює


0
8 поширень

Всі ми знаємо, що цифра 9,99 на ціннику здається набагато менше, ніж 10. Або що на стійках біля каси розміщується непотрібний товар, що залежався. Це старі маркетингові трюки. Але є і більш хитрощі, про які ми навіть не здогадуємося.

Все влаштовано так, щоб ми більше купили

 • Дорогі товари й продукти, які потрібно швидше продати, розташовані з правого боку біля входу на рівні очей: це місце, куди дивляться частіше.
 • Ширина проходу теж впливає на продаж. Покупці віддають перевагу просторим ряди, тому там розміщуються вигідні для супермаркету товари. Продукти першої необхідності куплять в будь-якому випадку, а значить, вони будуть в найдальших місцях.
 • Овочі, фрукти, горіхи та інша здорова їжа завжди розташована біля входу. Секрет в тому, що, взявши щось корисне, люди розслабляються і ймовірність того, що наберуть багато інших товарів, збільшується.
 • Молоко ставлять в  глибині магазину, щоб по дорозі до нього покупці пройшли повз інші товари.
 • Цукерки – єдиний продукт, який продається краще з нижніх полиць, бо дітям легше їх звідти дістати.
 • До всього іншого, нас буквально змушують обійти всі прилавки супермаркету, маючи в своєму розпорядженні необхідні продукти в різних частинах магазину.
 • Колір візка впливає на кількість покупок. Магазини спеціально мають візки з червоними деталями. Так роблять для того, щоб ви витратили більше. Маркетологи вважають, що червоний колір підвищує апетит, додає імпульсивності та створює асоціацію з розпродажем.
 • Те ж маркетингова агенція стверджує, що помаранчевий і жовтий також спонукають до купівлі. Синій, як виявилося, викликає почуття спокою і найчастіше застосовується в відділах з товарами для чоловіків. А зелений і фіолетовий – в рядах з гігієнічної продукції, тому що асоціюються зі здоров’ям і сприяють виникненню впевненості в тому, що проблема вирішена.
 • А правильне освітлення візуально робить м’ясо більш свіжим. Тепле біле  світло підходить для червоних продуктів – м’яса і форелі, а холодний – для інших видів риби. Якщо освітлення переплутати, то м’ясо може здатися старим.

Простір організовано не для нашої зручності, а для збільшення продажу

 • Зазвичай, на окремі стенди посеред магазину вішають яскраві таблички з великими цифрами. Такі цінники створюють враження заниженої ціни.
 • Зображення асортименту і цін на плоских екранах збільшує продажі і дозволяє підвищувати вартість продуктів.
 • Візки роблять значно більше, ніж потрібно навіть для покупки всього споживчого кошика. За останні кілька років їх середній розмір збільшився у 2 рази. Річ у тому, що напівпорожній візок хочеться заповнити.

Є й інші хитрощі

 • Найчастіше один з перших товарів, які ми бачимо, зайшовши в супермаркет, – це квіти. І розташовані вони тут не тому, що добре купуються, а для того щоб налаштувати нас на активний шопінг.
 • На вході зазвичай нічого не продається, і зовсім не тому, що звідти найпростіше що-небудь вкрасти. Зайшовши в магазин, людина повинна освоїтися і звикнути до висвітлення. У ці секунди навряд чи щось купите, тому розміщувати товари на самому початку просто неефективно.
 • У більшості випадків на вході в супермаркет є дзеркало або відполіроване скло. Річ у тім, що, побачивши відображення, люди автоматично можуть призвести до затримки, щоб подивитися на себе. І це підвищує ймовірність того, що людина зайде в магазин.
 • А ще супермаркети не розміщують біля банків, тому що їх вид спонукає задуматися про економію коштів.
 • Кожен великий супермаркет запропонує вам карту лояльності, з якої «можна заощадити». Насправді вона потрібна, щоб прив’язати вас до конкретної мережі і спонукати витрачати ще більше. За допомогою карти магазини отримують інформацію про всі ваші покупки й, аналізуючи її, періодично роблять привабливі пропозиції. Наприклад, любителям солодкого запропонують акцію «П’ята шоколадка безкоштовно». І навіть якщо зазвичай люди не беруть так багато, їм буде складно відмовитися від вигідної покупки. Також, намагаючись отримати максимальну знижку, власники карт не помічають, що і набирають в рази більше.
 • Відеокамери в великих супермаркетах ставляться не тільки для того, щоб виявляти злодюжок або стежити за порядком в торговому залі. Все набагато крутіше: вони збирають матеріал для маркетологів. Завдяки цим записам фахівці можуть спостерігати за діями сотень тисяч людей, а також визначати свою цільову аудиторію, виходячи з статі, віку і расової приналежності тих, хто взяв конкретний товар. Вони аналізують, як людина робить свій вибір: чи прийшов він за конкретним продуктом або вибирає між кількома марками, які бренди він порівнює і т. Д. Це дозволяє маркетологам побачити реальний попит на свою продукцію, а в разі необхідності змінити стратегію продажів, цінову політику або попрацювати над упаковкою.

Джерело


0 коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Формат публікації:
Персональний тест
Серія питань, відповіді на яких, можуть розповісти щось про опитуваного (тести типу “Який ти … ?”)
Тест
Серія запитань із правильними та неправильними відповідями, що дозволить перевірити знання опитуваного
Опитування
Голосування для прийняття рішень або визначення думок
Розповідь
Форматований текст з різними вставками (таблиці, цитати, зображення, відео і т.д.)
Підбірка
Підбірка різного роду історій (ТОПи, рейтинги, рекомендації і т.д.)
Підбірка у зворотньому порядку
Підбірка, де порядок пунктів ведеться від більшого до меншого
Відкритий список
Список, до якого користувачі можуть додати пункти і голосуванням встановлюється порядок їх виводу
Рейтинг
Підбірка, в якій порядок визначається голосуванням користувачів
Мем
Створення мему з власного зображення
Відео
Інтеграція відео з сервісів Youtube, Vimeo чи Vine
Аудіо
Інтеграція аудіо з сервісів Soundcloud чи Mixcloud
Зображення
Фото або GIF
Gif-анімація
Анімоване зображення у форматі gif