Поскаржитись на запис

10 нетипових фактів про Японію очима людей, які туди переїхали.

Ми намагаємося дізнатися якомога більше про інші держави через телепередачі та фільми, книги та Instagram, але зрозуміти країну по-справжньому можна, тільки поживши там довгий час. Особливо це твердження стосується Японії: здається, їй завжди буде чим нас здивувати.

1. Японки часто голять все обличчя і регулярно — руки

В Японії заведено голити руки. Волосся на руках вважається чимось моторошно непристойним, і тим, хто переїхав в цю країну, доводиться долучатися до цієї звички. Ба більше, багато дівчат голять обличчя повністю, включаючи щоки та лоб. Деякі роблять це раз на місяць, деякі — кожен день вдома, купивши для цього спеціальні бритви, які продаються в місцевих магазинах.

2. Безхатьки зводять акуратні будинки з картону і навіть цілі хатини

Через високі ціни на житло не всі японці можуть дозволити собі оренду квартири. Тому навіть в Країні висхідного сонця є безхатьки. Багато зводять собі житло з картонних коробок. Деяким вдається отримати ось такі хатини, як на фото вище.

 

3. Правила знімання квартир — одні з найсуворіших у світі

Орендодавці виставляють чіткі правила за кількістю осіб, які можуть жити у квартирі. Якщо апартаменти призначені для одного, то в них не можна буде оселитися навіть з чоловіком — з цим все дуже строго. У деяких випадках квартири здаються тільки дівчатам. У студентських містечках і неподалік від університетів з творчими спеціальностями у квартирах дозволяється займатися музикою. Ще дуже часто власники не хочуть здавати квартири іноземцям, навіть якщо у них є робота і вони вже кілька років прожили в Японії.

Рідко господарі квартир дозволяють тримати там тварину. Якщо і дозволяють, то найчастіше за вихованця потрібно буде доплачувати близько 1 квартплати кожен місяць. Та й тварини тут недешеві: за мопса доведеться викласти близько $ 1 000.

 

4. В Японії можна замовити переїзд

Для переїзду викликають спеціальні служби, які збирають і перевозять ваші речі. Спочатку компанія спілкується з сусідами, вибачається за майбутні незручності, шум, вантажівку на пів вулиці й т.д. Як вибачення можуть принести коробку цукерок або серветок.

Перед приїздом вантажників приїжджає оцінювач і описує всі великогабаритні меблі, техніку і крихкі предмети, оцінює загальний обсяг речей. Якщо є охота, компанія утилізує стару техніку, а також сама продає і встановлює в день переїзду нову. Перед винесенням меблів стіни покривають захисними матами.

Кожна посудина загортається в папір, а ось одяг навіть не знімається з вішалок, він поміщається в спеціальну коробку. Взуття всіх жителів складають в переносні коробки, також спеціальні коробки є для техніки, посуду, одягу. Працівники складають план, що і в яких місцях лежало, щоб потім розкласти речі по полицях приблизно в тому ж порядку.

 

5. Роботу заведено отримувати за рік до випуску з вузу

На роботу беруть в березні-квітні за рік до випуску, в період так званого job-hunting season (сезону пошуку роботи). Студенти починають розсилати резюме в компанії на передостанньому курсі.

Ті, хто не зміг за 2-3 місяці весни знайти собі роботу в великих компаніях, шукають щастя в середніх і дрібних, де набір співробітників починається влітку і навіть восени. Цікаво, що в великі та середні компанії не беруть з фарбованим волоссям (і чоловіків, і жінок), а також з бородою.

 

6. У країні ввели закон, який зобов'язує працівників відпочивати

Через те, що співробітники часто працюють понаднормово і рідко йдуть у відпустку, з 1 квітня в країні ввели закон, який зобов'язує мешканців країни більше відпочивати. Тепер з 10 обов'язкових днів відпустки 5 днів компанія зобов'язана не працювати взагалі (щоб співробітники відпочили хоча б в ці дні). Ці дні можуть бути розкидані по всьому році. Також всім заборонено переробляти більше 45 годин на місяць (інакше компанію штрафуватимуть). Тепер не можна працювати після 22:00 і до 5:00, інакше працівникам потрібно буде проходити 2 обов'язкових медогляди в рік (замість 1), які оплачує компанія.

 

7. Японія славиться безліччю дрібних правил, яких в апріорі потрібно дотримуватися

Наприклад, на роботу краще носити великі сумки, навіть якщо вони майже порожні, інакше тебе вважатимуть несерйозним (і це стосується навіть чоловіків). Ходити в будинку у взутті строго заборонено, навіть якщо воно нове і ви просто вирішили приміряти їх. Вважається, що перебувати в житлі у взутті можуть тільки мерці. З цієї ж причини суворо заборонено встромляти палички для їжі в рис чи в будь-які інші страви, так як зазвичай їжу з паличками ставлять біля фотографій мертвих.

 

8. У сфері медицини є свої мінуси

- Час роботи лікарень збігається з робочим часом компаній, тому, щоб туди потрапити, потрібно відпрошуватися з роботи.
- У вихідні та свята клініки не працюють.
- Ліків часто призначають багато, по 5-6 препаратів від різних симптомів. Тому ведуть «блокнот ліків», куди записують медикаменти, які брали.
- Часто в медичних установах проявляється дискримінація, іноземців можуть навіть не прийняти в лікарню, мотивувавши це тим, що установа приймає тільки японців (навіть якщо це не так). Найчастіше такі ситуації відбуваються тоді, коли у людини ще не дуже володіє японською мовою.

 

9. На вулицях немає урн, а все одно ідеально чисто

Сміттєвих баків на вулицях практично немає. Оскільки, ви оплачуєте вивезення відходів, то повинні викидати їх вдома. Тому багато японців складають навіть дрібниці на зразок фантиків в пакетики й носять з собою. Тай загалом там дуже часто прибирають і миють вулиці.

 

10. Через брак місця у дворах встановлюють двоярусні паркування


Нижній ярус знаходиться під землею, підняти свою машину можна за допомогою спеціального пульта, ключ від якого є тільки у власника машини. У нижньому ярусі є спеціальний дренаж, щоб відводити воду, тому виходить такий зручний міні-гараж, з якого практично неможливо викрасти авто. Єдиний мінус — машина повинна підходити такій багатоярусній парковці за габаритами.

А що думаєте ви про ці факти?

Щоб прокоментувати, авторизуйтесь через соцмережі:

Схожі записи